Zebra Perde Modelleri

Zebra perdeler, zebra derisi gibi çizgili oluşlarından dolayı bu adı almaktadır. Kullanım alanları son derece geniştir. Ofisten evin her alanına kadar kullanılmakta ve tercih edilmektedir.
Zebra perde modellerinde pastel renkler daha fazla tercih edilmektedir. Özellikle tek renk zebra perdelerde perdeye paralel inen renkli bordürler pencereye renk ve hareket katmaktadır. Son zamanlarda bu tür modeller en fazla tercih edilenler arasındadır.
Zebra perdelerde kullanılan kumaş kalitesi de önemlidir. İnce tüller ve kumaşlar daha çok mutfak ve yazlık mekanlar için kullanılırken, kalın kumaşlar ve koyu tonlar ev ve ofis için tercih edilmektedir. Stor perde sistemi kullanılarak yapılan zebra perde modelleri ofisler için kullanılabilmektedir.
Zebra perdelerin oturma odaları için olanlarında geniş desen ve renk seçeneği mevcuttur. Özellikle tül zebra perdelerin boncuklarla kombine edilmiş modelleri, sim işlemeli tül modeller ve güneşlik modelleri salonlar için büyük oranda tercih edilen modeller arasındadır. Zebra perde modellerinden motorlu sistem içerenler de kullanım kolaylığı açısından önemlidir. Uzaktan kumanda ile kapatılıp açılan perde, geniş mekanlar için kolaylık sağlamaktadır.


Comments are closed.