Stor Perde Modelleri

Stor perdeler ofis için kullanıma sunulmuş perdeler olsa da son yıllarda ev için de sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Ev için üretilmeye başlanmasından sonra çok çeşitli bir ürün yelpazesi kullanıcılara sunulmuştur.
Stor perdelerin mat ve tek renk olanları ofisler ve işyerleri için kullanılmaktadır.
Açılıp kapanma mekanizmaların basit oluşu, yer kaplamayan tasarımlarının oluşu ofisler için tercih edilmelerinin başında gelmektedir.
Ev için tercih edilen stor perdeler, genellikle tül ve renkli kumaşlardan oluşmaktadır. Çiçek ve geometrik desenler oturma alanları için çokça kullanılmaktadır. Stor perdelerin dilimli modelleri daha aydınlık olması istenen alanlar için kullanılmaktadır.
Stor perde modelleri ev ve ofis için başka amaçlarla da kullanılabilmektedir. Oda karartmaları için karartma stor perdeler, televizyon veya slayt amaçlı stor televizyon perdesi ve soğutmalı stor perdeler bunlara örnek gösterilebilir.
Stor perdeler kumaş, dantel, ahşap, tül ve işlemeli kumaşlardan üretilebilmektedir. Stor perdelerde istenen figürün veya resimden dijital baskı yöntemiyle üretim de yapılmaktadır. Bu modeller çocuk ve genç odaları için sıkça tercih edilen modeller arasındadır.


Comments are closed.