Örgü Şapka Modelleri Yapılışı

Örgü şapkalar genellikle kış aylarında basit anlamda başımızı soğuktan korumaya yarar. Bu yüzden soğuk kış günlerinin en
vazgeçilmezi doğal olarak berelerimiz olmuşlardır. Soğuktan korumasının yanında biz bayanların giyim tarzlarına uygun
ve şıklığını tamamlayan birer aksesuar olarak da üstümüze kıyafetlerimizi tamamlarlar. Çeşit çeşit model ve renklerde
hazır olarak satın alabileceğimiz gibi dilersek kendimizde değişik örgü biçimleriyle kendimize özgü bereler örebilir
ve kimsenin üzerinde olmayan sadece kendimize ait berelere sahip olabiliriz. Örgü bazı bayanlar için zor gibi görünüp
ürkütücü olabilir. Ancak çok daha kolay örgü modelleri ile istediğiniz gibi bir bere örebileceğimizi de unutmamak gerekir.
Şimdi bununla ilgili güzel bir örneği size aktararak hoş bir örgü bere başlangıç yapabiliriz. Önce 8 zincir çekilir ve uçlar birleştirilir 14 sık iğne doldurulur 2.sıra 1 sık iğne ,aynı yere iki sık iğne ,1 sık iğne ,aynı yere 2 sık iğne olarak tamamlanır 3.sıra 2 sık iğne,aynı yere 2 sıkı iğne olarak deva m eder bundan sonra 8 sıra daha 2-3 sık iğnede bir aynı yere 2 sık iğne batarak (yuvarlağın içe kıvrılmaması için) devam eder toplam 11 sıra sonra hiç arttırmadan sık iğne ile kıvrılmaya başlar örgü boyu(dairenin çapı) 14 cm olunca siyah ile 5 sıra örülür sonra yine geriye geçilir 4 cm sonra 12 sık iğnede bir aynı yere 3 sık iğne batarak arttırma yapılır diğer sırada 12 sık iğnede bir aynı yere 2 sık iğne batarak arttırma yapılır bu şekilde 3 sıra daha örüp, örgümüzü bitirebiliriz.


Comments are closed.