Motifli Yelek Modelleri

Yelekler biz bayanlar için halen vazgeçilmez giysilerimiz arasındadır. Hele el emeği göz nuru kendi ördüğümüz
yelekler bizler için daha da bir değerlidir. Kış aylarında daha çok kendimizi soğuktan korumak için kullansakta, bayanlar aksesuar olarak yine yeleği kullanmakta. Tabi alabileceğimiz ve kendimizinde örgü ile sahip olabileceği binlerce çeşit model yelek bulunmakta. Hazır olarak alabileceğimiz yelekler olduğu gibi kendimizde zevklerimize göre istediğimiz gibi yelekler örebiliriz tabiki.
Günlük hayatımızda kullanabileceğimiz gibi bir akşam gezmesinde de çok rahat bir şekilde kullanabiliriz bu modelleri.
Bunun yanında yelekleri örerken kullandığımız ipleri de göz önündeblundurmak gerek. Sağlımızı olumsuz yönde etkilemeyecek kalitede ipler kullanmaya özen göstermek gerek. Belki yıllarca kullanacağınız ve gün boyu üzerinizde saatlerce giyeceğiniz bir giyecek olduğundan bu konuda dikkatli olmak sağlığımız açısından fazlasıyla önemlidir. Yelek modellerine de biraz örnek vermemiz gerekirse, Önden düğmeli, yakalı, delikli , balıkkollu, kemerli, askılı, önden çift düğmeli tunik, V yakalı, çift taraflı, saç örgülü ve püsküllü yelek modelleri gibi çok çeşit yelekleri örebilir ve kullanabilirsiniz. Sİzlere güzel bir motifli yelek örneği vererek işe başlayabiliriz. Malzemelerimiz; 200 gram ip ve 1 numara tığ. Bu anlatımdaki beden ölüçümüz ise 38.
Yağılışına geçersek yıldız çiçeği motifleri beden ölçünüze göre birleştiriyoruz. Motiflere ortadan başlıyoruz ve zincir çekip halka yapıyoruz. Çevresine, 2 defada çekerek 3 direk yapın. 2 zincir çekin, 3 direk yapın. 6 tane 3 direkli bölümün üzerine, 6 yapraklı yıldız çiçeğini yaparak tamamlayın. Yeleğin çevresini ince oya ile dönerek bitirin.


Comments are closed.