Derya Baykal Örgü Şapka Modelleri

Şapka bir bayanların en çok önem verdiği detaylardan birisidir. Çünkü, güzellikler detaylarda saklıdır.
Bunu bilen bayanlar da şapka seçimine çok dikkat ederler. Şapka hem kış mevsiminde hem de yaz mevsiminde
tercih edilebilmektedir. Kışın kullanılan şapkalar kalın ve örgülü olmaktadır. Tabi ki amaç başımızı sıcak
tutabilmesidir. Sıcak yaz günlerinde ise ince, açık renk, hasırdan şapkalar tercih edilmektedir.Kış mevsiminde
olduğu kadar yaz mevsiminde de şapka kullanmak çok önemlidir. Çünkü sıcak havalarda birçok sağlık sorunu yaşayabiliyoruz.
Özellikle de güneş altında uzun süre kalındığında sıcak çarpmasına maruz kalabiliriz. Buda ciddi sağlık sorunlarına
yol açabilir. Bunu önlemenin en güzel yolu şapka takmaktır. Şapka modelleri de her sene değişerek modaya ayak uydurmaktadır.
Modayı takip eden bayanlar mutlaka yeni model Yazlık Bayan Şapka Modellerinden alırlar. Böylece hem sağlıklarını korumuş olurlar hem de şık bir görüntüye kavuşmuş olurlar. Eğer siz de güzel bir örgü şapkaya başlamak isterseniz şimdi vereceğimiz örnekle güzel bir örgü şapkayı örebilirsiniz. Beremiz için 4,5 ve 5,5 numara şiş, sevdiğiniz renkte bir yün yeterli olacaktır. Bereye önce 86 ilmek yaparak başlıyoruz. 2 sıra ters, 2 sıra düz bu işlemi 5 kez yineledikten sonra örgünün üzerine 5,5 numara şişe geçerek 3 ters, 4 düz olarak devam ediyoruz. 2 sıra sonra 4 düz ilmekleri 2 – 2 saç örgü yaparak daha sonra ilk 4 ilmeğin iki kenarındaki birer ters ilmeğini 2 düz ilmeklerin içine kaydırarak örüyoruz. 2 ters 4 düz 3 ters ilmeğin son ilmeğini 2 düz ilmeğin içine kaydırarak örgüye devam ediyoruz. Kaydırma yapmadığımız ilmekleri 3 defa saç örgü ile burun diğer sırada saç örgülü ilmeklerin içine kaydırma yaparak 12 cm örüyoruz. Daha sonra 4 düz 2 ters 6 ters 2 ters 4 düz olarak devam ediyoruz. 26 cm tamamladıktan sonra ilmekleri kapatıyoruz, 3 cm içeriden kordon geçirip büzün. Dilerseniz uçlarını da ponpon ekleyebiliriz.


Comments are closed.