Dantelli Gelinlik Modelleri 2014

2013 yılı bütün kıyafetler modelleri açısından sade tasarımlara ev sahipliği yapsa da dantelli gelinlikler hala geçmişteki yerini koruyor. Danteller gelinliğe dikkat çekici bir özellik kazandırmasıyla birlikte çok şık bir görüntü katıyor. Türk kültüründen yıllardan beri gelinleri vazgeçilmezi olan dantelli gelinlikler bu yıl da moda alanında farklı tasarımlara neden olmuştur.

Kapalı bir gelinliğe bile çok farklı hava katan dantelli gelinlikler bu sene pek de alışık olmadığımız şekilde karşımıza çıkmakta. Gizemli ve hoş görünmeyi seven bayanlara bu tür gelinlikleri şiddetle tavsiye ediyorum. Bizim kültürümüze biraz uzak olan Fransız dantellerinin kullanıldığı gelinlikler bu senenin trendi olacak gibi görünüyor. Bu sezon geçen sezondan farklı olarak beyaz renginden krem rengine kaçılmış, ayrıca gelinliklerin arkasına işlenen dantel ve taş işlemeleri çok hoş bir hava yaratmış.

Yaz aylarında düğün yapmayı düşünüyorsanız straplez tarzı dantel işlemeleri tercih edebilirsiniz. Gayet sade olan bu modellerin sizi bambaşka biri yapacağına eminim. Ayrıca görmeye pek de alışık olmadığımız çizgili gelinlikler bu sezon bayağı moda; çizgili sırt dekolteli ve gayet sadece, işte farklı bir gelin olmak isteyen bayanların tam aradığı şey. Bu gelinlikler kişiye farklı bir hava katarken, mükemmel ve kaliteli bir duruş veriyor.


Comments are closed.