Arçelik Karabağlar Ekibinin Verdiği Önemli Bilgiler

Sizlere Arçelik derin dondurucusu nedeniyle yaşamış olduğum sorunu anlatmak istiyorum. Arçelik hiç şüphesiz ki, ülkemizin en sağlam beyaz eşyalarını üreten markalardan biri, ama ne olduysa Arçelik’ten almış olduğum derin dondurucu birden bire arızalandı. Arızalanması pekte önemli bir durum değil, ancak içerisinde bulunan yiyeceklerim yaz ayının da etkisiyle birlikte kısa süre içerisinde bozulacaktı. Ben de bu nedenle derin dondurucumu tekrardan hayata döndürebilmek adına her türlü yolu denedim. Ama uzun uğraşlar sonucunda yapmış olduğumun herhangi bir işe yaramadığını ve acilen derin dondurucumun tamir edilmesi gerektiğini anladım. Bunun için de hemen Arçelik Servis Karabağlar ile iletişime geçtim. Telefonla adresimi alan yetkili, kısa süre içerisinde ekip yollayacağını söyledi. Ancak bu kadar kısa süreceğini tahmin etmiyordum ve dakikalar içerisinde kapıda ki ekipleri görünce, yiyeceklerimin bozulmayacağını anladım ve çok mutlu oldum.

Derin Dondurucuların İyi Bir Enerji Kaynağına İhtiyacı Vardır
Bilindiği üzere evlerde buzdolabı, çamaşır makinesi, ütü, fırın ve derin dondurucu gibi aletler, ciddi anlamda enerji kaynağına ihtiyaç duymaktadırlar. Sürekli olarak kesilen, dengesiz olan ve düşük voltaj içeren enerji kaynakları, bu gibi aletlerin bozulması ya da arızalanmasının en önemli sebeplerinden biridir. Bu nedenle en yakın elektrik ustasından ya da Arçelik Karabağlar servisinden bu konuda destek almanız gerekmektedir. Eve gelen voltajın düzenlenmesi durumunda, bu tür eşyaların daha verimli çalışacağını ve daha uzun ömürlü fayda sağlayacağını görebilmeniz mümkündür. Bu tür eşyalar, ev için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle de enerji kaynaklarının sağlam ve kesintisiz olmasına özen göstermek gerekmektedir.

Derin Dondurucuların Kapağını Sürekli Olarak Açık Bırakmamak Gerekmektedir
Derin dondurucular, kapaklarının açılmasıyla birlikte daha yoğun bir enerji sarfiyatına neden olurken, bununla birlikte içerisindeki ortamı daha soğuk tutmak için daha fazla çaba göstermektedir. Uzun süreli olarak açılan kapaklar, haliyle derin dondurucunun zarar görmesine neden olmaktadır. Öte yandan derin dondurucuların kapaklarının açılmasıyla birlikte içeriye giren hava, derin dondurucunun içerisindeki hava dengesinin ciddi anlamda bozulmasına neden olacaktır. Hal böyle olunca derin dondurucunuzdan eskisi gibi randıman almanız söz konusu olmayacaktır ve bununla birlikte kısa süre içerisinde derin dondurucunuzun içerisinde kötü bir havayla karşılaşmanız mümkün olacaktır. Bana bu tür uyarılarda bulunan Arçelik Servis Karabağlar personelleri, ideal kullanım koşullarını adeta harfiyen anlattılar.

Derin Dondurucuların Hava Ayarlarıyla Sürekli Olarak Oynanmamalıdır
Derin dondurucular, içerisindeki yiyecekleri soğuk ve taze tutabilmek için büyük çaba göstermektedirler. Servis yetkilileri, bu nedenle hava ayarının bu konuda büyük önem taşıdığın söylediler. Soğutucunun derecesi üzerinde sürekli olarak değişiklik yapılması, kısa süre içerisinde daha dondurucunun yıpranmasına neden olacağını belirttiler. Bu nedenle derin dondurucular için ideal hava ayalarının kitapçıklarda yazdığını ve buradan rahatlıkla öğrenebileceğimi dile getirdiler. Arçelik Servis Karabağlar çalışanları sayesinde, birçok bilgi ve kullanıma faydalı olan yöntemler öğrenmiş oldum. Adeta servis hizmetinden çok çok daha fazlasını bana sundular.


Comments are closed.